Menu

Jak często stosować wlewy witaminowe i elektrolitowe?

jak-czesto-stosowac-wlewy-witaminowe-i-eletkorlity

Czy często korzystasz z wlewów elektrolitowych i witaminowych? Nawet najlepiej zbilansowana dieta może nie być w stanie pokryć wszystkich potrzebnych składników odżywczych tak bardzo potrzebnych dla naszego organizmu aby jak najlepiej funkcjonował. Tabletki z suplementami najczęściej są wypłukiwane – nawet w 95%. Nic dziwnego, że ludzie zaczynają szukać alternatywy dla suplementacji. Dlatego też obecnie kroplówki witaminowe zyskują coraz większą popularność. Ich wchłanialność wynosi 100%, co stanowi istotną różnicę w porównaniu z tradycyjną suplementacją. Aby zapewnić sobie energię i zdrowie, ważne jest, aby wiedzieć, jak często należy przyjmować odpowiednio dobrane wlewy witaminowe.

 

Czym właściwie są kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe to najbardziej efektywny i skuteczny sposób uzupełniania w naszym organizmie koniecznych składników odżywczych. Kroplówki te polegają na dożylnym podawaniu kombinacji składników, które mają na celu nie tylko odżywić, lecz również wzmocnić i w znaczny sposób zregenerować organizm. Wlewy witaminowe mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb każdego pacjenta. Skład kroplówek witaminowych jest ustalany na podstawie aktualnego stanu zdrowotnego pacjenta i wyników badań, a także często indywidualnych preferencji – ustalonych w wywiadzie medycznym przed podaniem elektrolitów i witamin. Wlewy elektrolitowo-witaminowe mają działanie silnie regenerujące, nawadniające i wzmacniające organizm człowieka. Pierwsze rezultaty są widoczne niemalże natychmiast po podaniu kroplówki.

 

Kroplówki witaminowe i ich zastosowanie

Wlewy witaminowe to najlepsze rozwiązanie dla osób z niedoborem różnych witamin. Jest to najszybszy i najprostszy sposób uzupełnienia niedoborów składników odżywczych
w organizmie. Kroplówki witaminowe świetnie sprawdzają się także w leczeniu złego samopoczucia, zmęczenia, niskiego poziomu energii i ogólnego osłabienia. Wlewy witaminowe mogą szybko i bezpiecznie uzupełnić poziom witamin, wzmocnić i zregenerować Twój organizm oraz dać Ci siłę i energię do powrotu do swoich codziennych zajęć i obowiązków!

Dość popularne jest również odtrucie alkoholowe Piaseczno w formie kroplówek, które skutecznie niweluje w sposób natychmiastowy objawy kaca, jeżeli przeholowaliśmy dzień wcześniej z alkoholem na imprezie albo spotkaniu rodzinnym. W takiej sytuacji szybki detoks za pomocą wlewów witaminowych jest doskonałym rozwiązaniem. 

 

Wlewy dożylne dla sportowców

Sportowcy uwielbiają również korzystać z wlewów dożylnych, ponieważ mogą one szybko przywrócić sprawność organizmu po intensywnym treningu i zwiększyć jego wydajność. Uzupełniają one także składniki odżywcze utracone w wyniku nadmiernego pocenia się.

 

Jak często należy przyjmować wlewy witaminowe?

Kroplówki witaminowa mają wiele zalet. Aby dobrze funkcjonować, nasze ciało potrzebuje codziennej dawki witamin i minerałów. Stres, używki i życie w ciągłym pośpiechu to jedne z głównych przyczyn pogarszającego się stanu naszego zdrowia. Suplementy, które możemy kupić w sklepach i aptekach, są skuteczne tylko w 10%, a ich wchłonięcie zajmuje trochę czasu. Wlewy dożylne są lepszym rozwiązaniem, ponieważ cenne witaminy i minerały są bezpośrednio wchłaniane do krwiobiegu i niemal natychmiast zaczynają swoje prozdrowotne działanie. Ten rodzaj suplementacji nie jest też obciążeniem dla wątroby, co jest bardzo istotną informacją dla osób, które miały takie wątpliwości.

Ze względu na wysoką dostępność, szybkie wchłanianie i natychmiastowy powrót do lepszego samopoczucia, szybka dożylna suplementacja niezbędnych składników odżywczych w celu uzupełnienia wszelkich niedoborów jest doskonałym wyborem. Wlewy witaminowe są podawane dożylnie za pomocą wenflonu lub rurki infuzyjnej. Składniki odżywcze są natychmiast mieszane z krwią pacjenta. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w kroplówkach omijają cały układ trawienny i unikają kontaktu z enzymami trawiennymi, które mogą osłabić ich działanie.

 

Jaki jest skład kroplówek witaminowych?

Specjalista zdecyduje, jakie składniki odżywcze zostaną dodane do kroplówki. Każdy przypadek dostosowywany jest indywidualnie. Zarówno niedobór niektórych składników, jak i nadmiar może stanowić zagrożenie dla naszego organizmu. O składzie kroplówek witaminowych decyduje stan zdrowia i ogólna kondycja zdrowotna pacjenta. Dzięki temu składniki odżywcze są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

 

Najczęściej we kroplówkach podawanych dożylnie znajdują się:

 • witaminy z grupy B,
 • witamina C, 
 • witamina A, 
 • witaminy z grupy D, 
 • magnez, potas, żelazo, sód, cynk, jod, kwas foliowy i biotyna, 
 • witamina PP, 
 • różnego rodzaju elektrolity. 

Wyżej wymienione składniki są właściwie niezbędne do codziennego funkcjonowania naszego organizmu w sposób prawidłowy. Najczęściej ich niedobór powoduje nasze złe samopoczucie. Oczywiście warto również zapoznać się z produktami spożywczymi, które zawierają wyżej wymienione składniki odżywcze, aby odpowiednią dietą utrzymywać właściwy poziom witamin i minerałów w organizmie. Kroplówki witaminowe wtedy nie będą stanowić warunku koniecznego, lecz jedynie dodatek do całościowej suplementacji.

 

Wlewy witaminowe – jak często można stosować kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe w naszym kraju są stosunkowo nową formą suplementacji, chociaż coraz bardziej popularną. Pacjenci, którzy decydują się na stosowanie suplementacji dożylnej, czasami pytają, jak często można je podawać. Czy raz na tydzień wystarczy> Czy może taka częstotliwość jest zbyt duża? Wszystko zależy od naszego organizmu i ogólnego stanu zdrowia. W przypadku dużych niedoborów witamin i minerałów jednorazowa kroplówka może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Ważne jest, aby proces ten powtórzyć i przeprowadzić pełną terapię witaminową. Pozwoli nam to kontrolować poziom elektrolitów.

Trudno powiedzieć, jak często nie powinno się stosować kroplówki witaminowe. Należy pamiętać, że wlewy dożylne, aby były bezpieczne, zawsze muszą odbywać się pod kierunkiem wykwalifikowanego lekarza. Lekarz lub upoważniona pielęgniarka ustala dokładny skład i częstotliwość kroplówek witaminowych. Istnieje wiele ważnych czynników, które wpływają na podjęcie decyzji. Czynniki te to:

 • ogólny stan zdrowia pacjenta,
 • aktualne wyniki badań krwi,
 • ogólne samopoczucie pacjenta,
 • cel stosowania kroplówki,

Najlepiej gdy korzystamy z kroplówek witaminowych maksymalnie 1 -2 razy w tygodniu. We wszystkim należy znać umiar, również w suplementowaniu się wlewami. Tylko wtedy nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonował.

 

Spodziewane efekty

Należy pamiętać, że pierwsze efekty działania kroplówki witaminowej można zazwyczaj odczuć już po jednym wlewie. Nie oznacza to jednak, że należy zaprzestać przyjmowania kolejnych wlewów. Aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z terapii witaminowej, często konieczna jest jej systematyczność. O przebiegu terapii witaminowej zawsze decyduje lekarz.

Wlewy witaminowe są podawane pod okiem doświadczonego specjalisty, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym pacjentom. Jeden zabieg trwa od 45 do 60 minut