Menu

Odtrucie alkoholowe
Siedlce - Sokołów Podlaski - Węgrów

Odtrucie alkoholowe Siedlce jest przeznaczone dla osób, które mają problem z nadużywaniem alkoholu, ale również dla tych, dla których taka sytuacja miała miejsce tylko raz. Jest to metoda, która w skuteczny sposób już po jednym zabiegu doprowadza do praktycznie całkowitego odtrucia po nadużyciu alkoholu. Dzięki fachowej opiece oraz doświadczeniu jesteśmy pewni, że trafiliście w dobre ręce.

Odtrucie alkoholowe w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie prowadzone jest przez bardzo profesjonalnych oraz doświadczonych ratowników medycznych, którzy wiedzą jak postępować w przypadku zbyt dużego przedawkowania alkoholu. Na miejscu również są pielęgniarze, którzy posiadają odpowiednie kompetencje, by pomagać pacjentom z Alkoholowym Zespołem Odstawiennym.

Alkohol etylowy robi bardzo duże spustoszenie w naszym organizmie. Przede wszystkim sprawia, że przeciążona jest wątroba. Dodatkowo można zauważyć, że po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu, zaczynają pojawiać się nieprzyjemne objawy. Przede wszystkim na drugi dzień odczuwamy suchość w ustach, a także ból głowy oraz zawroty głowy. Takie objawy pojawiają się najczęściej również przy jednorazowym przedawkowaniu alkoholu. Kiedy osoba jest po ciągu alkoholowym, dochodzą jeszcze bóle mięśni oraz drżenie mięśni, które jest niekontrolowane. Alkohol etylowy to silna trucizna. W trakcie wydalania go z organizmu, w krwioobiegu pozostaje wiele toksyn, które sprawiają że posiadamy nieprzyjemne objawy. Toksyny upośledzają pracę nie tylko samego układu krwionośnego, ale również układu nerwowego.

Odtrucie alkoholowe Siedlce jest zabiegiem, który trwa około godziny. Przez ten czas wykwalifikowani ratownicy medyczni przeprowadzają podstawowe badanie, w tym mierzenie ciśnienia krwi. Przeprowadzany jest również wywiad, z którego wynika, jak długo dana osoba nadużywała alkoholu oraz jakie ma obawy po jego odstawieniu. Pozwala on również podać odpowiednią ilość kroplówki z solą fizjologiczną oraz glukozą. Obie te substancje są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na znacznie szybsze nawodnienie organizmu. Sól fizjologiczna podawana dożylnie działa znacznie szybciej, niż elektrolity pite w formie roztworu z wodą. Pozwala ona szybko dostarczyć niezbędnych minerałów, dzięki czemu nasz organizm wraca do pełnej sprawności. Glukoza z kolei pozwala nam odzyskać energię. Podczas długich ciągów alkoholowych osoby uzależnione mało jedzą, dlatego glukoza podczas odtrucia alkoholowego jest bardzo ważna. Ilość soli fizjologicznej oraz glukozy jest obliczana na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz wagi ciała pacjenta.

Podczas wykonywanego zabiegu sanitariusze sprawdzają stan i samopoczucie pacjenta. Dodatkowo w wyjątkowo trudnych przypadkach podawane są leki przeciwbólowe oraz uspokajające. Mają one na celu złagodzić objawy odstawienia alkoholu. Cena za pojedynczy, godzinny zabieg wynosi 600 zł. Możliwe również są do zorganizowania wizyty domowe.

Kto może skorzystać z odtruwania organizmu po alkoholu?

Odtruwanie alkoholowe to proces, który poleca się głównie w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest przerwanie ciągu alkoholowego u osoby uzależnionej od alkoholu, po to by uzupełnić również wszelkie niedobory składników odżywczych. Takie działanie pozwala na zachowanie trzeźwości oraz na rozpoczęcie dalszych etapów leczenia odwykowego.

Kolejnym przypadkiem, w którym polecane jest odtruwanie alkoholowe, są incydentalne nadużycia alkoholu, które mogą spowodować zatrucie alkoholowe lub jego łagodniejszą wersję, czyli kaca.

W obu przypadkach odtruwanie działa pozytywnie zarówno na organizm, jak i psychikę pacjenta, powodując znaczną poprawę jego kondycji fizycznej, a także nastroju.

Skąd się bierze kac?

W przypadku nadużycia alkoholowego niezwiązanego z chorobą alkoholową, na następny dzień człowiek ma najczęściej do czynienia z objawami kaca. Skąd bierze się kac i jak go leczyć?

Kac to nic innego jak reakcja organizmu na wprowadzenie do niego alkoholu etylowego, który jak wiadomo, jest szkodliwy dla człowieka. By w bezpieczny sposób usunąć etanol, organizm musi pozbyć się go poprzez metabolizm do aldehydu octowego, następnie do kwasu octowego, a na koniec do wody oraz dwutlenku węgla. Takie działanie jest dużym wysiłkiem dla wątroby oraz innych narządów, a więc wypicie dużej ilości alkoholu spowoduje zaburzenia w gospodarce wodnej oraz elektrolitowej, odwodnienie, a także wypłukanie części witamin i minerałów. Wszystkie te niedobory wywołują złe samopoczucie u osoby, która przesadziła z alkoholem poprzedniego dnia.

Domowe sposoby na kaca nie zawsze działają, a człowiek nie zawsze ma dużo czasu, by przeczekać nieprzyjemne objawy takie jak ból głowy, nudności, bóle brzucha, zawroty głowy, brak apetytu czy ogólne osłabienie kondycji i samopoczucia. W przypadku, gdy wymagana jest interwencja, polecane jest odtruwanie alkoholowe w postaci kroplówek dożylnych.

Dlaczego kroplówki na kaca są tak skuteczne?

Obecnie wiele miejsc oferuje odtruwanie alkoholowe, warto jednak wiedzieć, że zwykła kroplówka witaminowa to nie to samo co odtruwanie alkoholowe. Nasz prywatny gabinet pomaga zarówno osobom uzależnionym od alkoholu, jak i tym, które jednorazowo przesadziły z alkoholem. Dlaczego kroplówki podawane w trakcie odtruwania są takie skuteczne?

Przede wszystkim w ich składzie zawierają się wszystkie substancje niezbędne do poprawy kondycji i do uzupełnienia wszelkich niedoborów powstałych na skutej spożycia etanolu. Drugą kwestią ich skuteczności jest sposób ich podania. Kroplówki dożylne trafiają wprost do krwiobiegu, a więc działają o wiele szybciej niż w przypadku podania składników doustnie.

Odtruwanie alkoholowe nie tylko na kaca

Odtruwanie alkoholowe to skuteczna i bezpieczna metoda, która pozwala szybko zniwelować przykre skutki kaca. Odtruwanie polecane jest szczególnie w przypadkach, w których osoba, która nadużyła alkoholu dnia poprzedniego, nie może pozwolić sobie na cały dzień odpoczynku, ze względu na ważne spotkanie biznesowe lub spotkanie rodzinne.

Detoks alkoholowy w postaci kroplówki uzupełnia poziom elektrolitów, a także odpowiedni poziom nawodnienia, gdyż alkohol powoduje poważne odwodnienie organizmu. Zostają uzupełnione również wszelkie niedobory witamin i minerałów, a glukoza zawarta w kroplówce, szybko stawia pacjenta na nogi, dodając mu sił witalnych.

Takie działanie nie powinno być jednak nadużywane, a odtruwania w przypadku braku uzależnienia od alkoholu należy korzystać jak najrzadziej, gdyż częste szukanie ratunku w postaci kroplówek na kaca, może doprowadzić do błędnego koła, a nawet do uzależnienia alkoholowego!

W skład kroplówek na kaca mogą wchodzić różne związki aktywne

Kroplówki dożylne podawane w trakcie odtruwania zawierają wszystkie niezbędne składniki, które uzupełniają niedobory i poprawiają stan pacjenta. Ich podstawą jest niewątpliwie sól fizjologiczna wraz z glukozą, dzięki którym organizm szybciej się nawadnia, a także odzyskuje siły witalne. Dodatkowo znajdują się tam również elektrolity, które są niezbędne to prawidłowego funkcjonowania gospodarki wodno-elektrolitowej. W kroplówkach poza tymi trzema podstawowymi składnikami znaleźć można również magnez, potas, wapń, witaminę C, witaminy z grupy B, antyoksydanty, ornitynę oraz koenzym Q10.

Takie połączenie daje pewność powodzenia odtruwania alkoholowego, dzięki czemu pacjent szybko czuje się lepiej i może kontynuować leczenie odwykowe.

Cennik - odtruwanie alkoholowe Warszawa cena

Odtrucie alkoholowe cena

600złza zabieg

Profesjonalny zabieg

Kroplówki dożylnie

Leki domięśniowo

Dlaczego odtrucie alkoholowe?

  • Natychmiastowa ulga
  • Poprawa samopoczucia
  • Złagodzenie objawów odstawiennych
  • Leki i suplementacja na kolejne dni po odstawieniu alkoholu
  • Przywracanie równowagi organizmu