Menu

Odtrucie alkoholowe
Ciechanów - Przysucha

odtrucie alkoholowe co to jest?

odtrucie alkoholowe inaczej nazywane detoksykacją alkoholową, jest zabiegiem, który stosuje się często u osób uzależnionych od alkoholu. Dzięki niemu alkoholik może skutecznie przerwać ciąg alkoholowy, bez pojawienia się niebezpiecznych dla jego zdrowia oraz życia objawów AZA, czyli Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego, który występuje u osób uzależnionych, które nagle odstawią picie etanolu. odtrucie alkoholowe ma formę kroplówek dożylnych i pozwana na szybką poprawę kondycji oraz samopoczucia.

odtrucie alkoholowe – na czym polega?

odtrucie alkoholowe to zabieg, który jest bardzo korzystny dla każdej osoby uzależnionej od alkoholu, chcącej rozpocząć leczenie odwykowe. Dzięki odtruwaniu w ciele alkoholika zachodzą następujące zmiany:

Takie działanie przywraca osobie uzależnionej kondycję fizyczną oraz psychiczną, dzięki czemu może wejść w leczenie alkoholowe z nową, lepszą energią.

odtrucie alkoholowe – objawy zespołu abstynencyjnego

Nagłe odstawienie alkoholu przez osobę od niego uzależnioną, wywołuje pojawienie się szeregu nieprzyjemnych objawów zwanych Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym. Objawy te wynikają z uzależnienia organizmu i ustają po ponownym spożyciu alkoholu.

Osoba uzależniona zaczyna odczuwać między innymi bóle głowy, ma drgawki, dostaje biegunki i wymiotuje, kręci się jej w głowie, staje się rozdrażniona oraz agresywna, a także nie może zasnąć. Dlatego właśnie tak ważne jest przeprowadzenie odtruwania alkoholowego w profesjonalnie dostosowanym do tego gabinecie medycznym.

Fazy zespołu abstynencyjnego

Odtrucie alkoholowe Przysucha - Zespół Abstynencyjny ma określony przebieg, a więc objawy, które występują z różnym nasileniem i w określnej kolejności. Wyróżnić można dwa etapy objawów zespołu odstawiennego:

  1. Etap pierwszy, w którym najsilniej odczuwać można takie objawy jak silne drgawki, bóle brzucha z wymiotami i biegunkami, bóle głowy oraz mięśni (jak podczas grypy), a także kołatanie serca czy skoki ciśnienia tętniczego. Osoba uzależniona zaczyna się nadmiernie pocić, a jej kondycja spada w szybkim tempie, zarówno ta fizyczna, jak i psychiczna. Może pojawić się również padaczka alkoholowa.
  2. Etap drugi, to moment, w którym powyższe objawy powoli ustępują, jednak na ich miejsce pojawiają się kolejne, tym razem związane raczej ze sferą umysłową, a nie somatyczną. Uzależniony zaczyna być rozdrażniony i agresywny, pojawiają się kłopoty ze snem, spadek nastroju, myśli samobójcze, a także omamy i halucynacje. Wszystkie objawy są na tyle silne, że bez profesjonalnej pomocy chory powraca do picia, by je wyciszyć.

Co wchodzi w skład kroplówek?

Skład każdej kroplówki dobierany jest indywidualnie do każdej osoby, która zgłosi się do naszego gabinetu i zależne jest to od potrzeb jej organizmu. W skład każdej kroplówki w różnych proporcjach znaleźć można niewątpliwie elektrolity, glukozę oraz sól fizjologiczną, a także witaminy oraz minerały, wapń, cynk, potas oraz magnez. Jeżeli zajdzie taka konieczność, podawane są również doraźne różnego rodzaju leki.

Odtrucie alkoholowe Ciechanów? Wybierz mądrze!

Obecnie coraz więcej placówek oferuje odtrucie alkoholowe, jednak przy wyborze odpowiedniego miejsca do zabiegu należy być ostrożnym. Nie każda placówka oferuje faktycznie odtrucie alkoholowe – kroplówki witaminowe to nie to samo. Ponad to, gabinet powinien być odpowiednio wyposażony, sterylny, a nad zabiegiem powinien czuwać lekarz specjalista oraz pozostały zespół medyczny. Odtrucie alkoholowe Przysucha - Tylko takie zestawienie daje gwarancję bezpieczeństwa oraz powodzenia odtruwania.

Dlaczego warto skorzystać z odtrucia alkoholowego w naszym gabinecie?

Nasz gabinet to profesjonalnie przystosowane miejsce do pomocy osobom z uzależnieniem alkoholowym. Oferujemy skuteczne i bezpieczne odtrucie alkoholowe, w trakcie którego pacjent jest pod stałym nadzorem lekarskim. Odtrucie alkoholowe Ciechanów - Stawiamy na pełen komfort, gdyż wiemy jak ciężkim przeżyciem może być dla alkoholika stawienie się w gabinecie medycznym oraz podjęcie się odtruwania. W razie wystąpienia objawów AZA, podajemy doraźne odpowiednie leki, by szybko je zniwelować. Do takich leków najczęściej zaliczają się leki przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe, nasenne czy na uspokojenie.

odtrucie alkoholowe – pierwszym krokiem do trzeźwości

odtrucie alkoholowe to zabieg, na który warto się zdecydować, gdy alkoholik chce rozpocząć leczenie odwykowe. odtrucie pozwala na skuteczne przerwanie ciągu alkoholowego, na wypłukanie toksyn alkoholowych z organizmu, a także na zmniejszenie głodu alkoholowego. Kroplówki uzupełniają również niedobory witamin i minerałów i przywracają równowagę w gospodarce wodno-elektrolitowej, po to, by pacjent w pełni sił mógł przystąpić do dalszego leczenia.

Dzięki odtruwaniu alkoholowemu łatwiej jest zachować abstynencję, która jest warunkiem stawianym przez wszystkie placówki leczenia odwykowego.

Cennik - odtruwanie alkoholowe Warszawa cena

Odtrucie alkoholowe cena

600złza zabieg

Profesjonalny zabieg

Kroplówki dożylnie

Leki domięśniowo

Dlaczego odtrucie alkoholowe?

  • Natychmiastowa ulga
  • Poprawa samopoczucia
  • Złagodzenie objawów odstawiennych
  • Leki i suplementacja na kolejne dni po odstawieniu alkoholu
  • Przywracanie równowagi organizmu