Odtrucie alkoholowe Warszawa

Odtrucie alkoholowe
Mińsk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki

Po cugu alkoholowym bądź jednorazowym upiciu się nasz organizm reaguje dość nieprzyjemnymi objawami. Jest to stan zatrucia alkoholowego, kiedy odczuwamy silny ból głowy, a także możemy mieć problem z koncentracją, równowagą, czasem również mówieniem. Pojawia się drżenie mięśni oraz ich ból. Wiele osób inaczej przechodzi zatrucie alkoholowe, jednak po długotrwałym spożywaniu alkoholu bardzo ważne jest przejście detoksu alkoholowego. Dzięki niemu możemy znacznie szybciej wrócić do naszych dawnych obowiązków, a także w razie konieczności rozpocząć terapię w ośrodku dla osób uzależnionych.

Czym jest odtrucie alkoholowe Grodzisk Mazowiecki?

Odtrucie alkoholowe Mińsk Mazowiecki polega na podaniu trzech kroplówek – jedna ma w sobie glukozę, która ma za zadanie wzmocnić organizm. Druga z kolei jest złożona z soli fizjologicznej. W trakcie odtrucia alkoholowego pozbywamy się części toksyn oraz resztek alkoholu z organizmu. Za metabolizm alkoholu w organizmie odpowiada wątroba, która zmienia alkohol w kwas. Sam proces jest pozytywny, ponieważ alkohol jest dla naszego ciała silną trucizną. Niestety wraz z alkoholem pozbywamy się również cennych składników mineralnych, w tym wapnia, czy potasu. Stąd nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego, takie jak drżenie mięśni, czy ból głowy. Podanie kroplówki złożonej z elektrolitów sprawia, że organizm wraca do dawnej równowagi, a objawy zatrucia alkoholowego są znacznie mniej odczuwalne. Dodatkowo również organizm jest wzmocniony, ponieważ druga kroplówka zawiera glukozę. Wyrównuje ona poziom cukru we krwi, co ma wpływ na nasze lepsze samopoczucie. Obie kroplówki podawane są przez lekarza w jednym czasie. W razie potrzeby również podaje się leki przeciwbólowe oraz uspokajające. Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest osoba poddana zabiegowi. Cały zabieg trwa około godziny, a pacjent może wrócić do dawnych obowiązków.

Odtrucie alkoholowe Mińsk Mazowiecki jest polecany szczególnie tym osobom, które są uzależnione od alkoholu i chcą poddać się zaszyciu alkoholowemu. Również po detoksie alkoholowym znacznie łatwiej jest pójść na terapię oraz rozmowę z psychologiem, który doradzi nam walczyć z tym wyniszczającym nas nałogiem. Terapia jest wtedy znacznie bardziej wskazana, ponieważ pacjent nie musi zmagać się z nieprzyjemnymi objawami zatrucia alkoholowego i może zacząć konstruktywną rozmowę.

Odtrucie alkoholowe Mińsk Mazowiecki jest wskazane również w momencie, kiedy chcemy poddać się zaszyciu alkoholowemu. Esperal zaczyna działać w organizmie już wtedy, kiedy znajduje się w nim chociaż niewielka dawka alkoholu. Wielu lekarzy poleca więc na początku detoks alkoholowy, a później zaszycie alkoholowe.

Tak przeprowadzona terapia ma wiele plusów – pacjent jest fizycznie i psychicznie gotowy na podjęcie się terapii z psychologiem oraz na uczęszczanie na spotkania z innymi uzależnionymi. Po cugu alkoholowym nie każda osoba uzależniona jest w stanie samodzielnie pojawić się na terapii, ale również jej złe samopoczucie nie pozwala na rozpoczęcie terapii. Wcześniej przeprowadzony detoks alkoholowy na pewno w tym pomoże.

Czym jest zatrucie alkoholowe?

Alkohol może wywoływać różne skutki fizjologiczne w zależności od ilości i częstotliwości jego spożywania. Na przykład krótkotrwałe, lecz intensywne spożycie alkoholu może zwiększyć wydalanie moczu i obniżyć ciśnienie krwi. Długotrwałe nadużywanie alkoholu powoduje trwały uszczerbek na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nieleczony alkoholizm może prowadzić nawet do śmierci. Alkohol wywołuje chwilową euforię, która w przypadku regularnego nadmiernego picia najczęściej zmienia się w depresję. Wtedy właśnie problemem staje się również "picie w celu opanowania nieprzyjemnych objawów psychofizycznych związanych z przedawkowaniem etanolu". Utrudnia to alkoholikowi zakończenie błędnego koła. Wpływ alkoholizmu na ciało i umysł może być bardzo niszczący. W celu ustalenia najlepszego sposobu leczenia odwykowego konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i zbadanie pacjenta.

Dla kogo wskazane jest odtruwanie alkoholowe?

Z odtruwania najczęściej korzystają osoby, które chcą się szybko pozbyć silnych objawów zatrucia alkoholowego. Dotyczy to często osób, które przeholowały z alkoholem np. na weekendowej imprezie i nie chcą rezygnować z pracy oraz wykonywania swoich obowiązków następnego dnia, natomiast przeszkadza im w tym silny kac, czyli: nudności, wymioty, silny ból głowy, drżenie mięśni i wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Odtruwanie alkoholowe ma na celu pozbycie się w bardzo szybki sposób kaca oraz uzupełnić niezbędne elektrolity, witaminy i sole mineralne w organizmie, które zostały utracone przez nadużywanie alkoholu.

Odtrucie jest również uznawane za pierwszy krok podczas kompleksowej terapii alkoholowej, ponieważ pozwala zniwelować nieprzyjemne konsekwencje związane z nagłym odstawieniem napojów wysokoprocentowych (nazywane to jest Zespołem Abstynencyjnym).

Co wchodzi w skład kroplówek?

Skład kroplówek dość często jest ustalany indywidualne w zależności od tego w jakim stanie jest osoba zgłaszająca się na odtrucie. Osoby jednorazowo nadużywające alkoholu będą mieć troszkę inne proporcje składników odżywczych niż te, które piją nałogowo wiele lat.

W składzie kroplówek odtruwających wchodzą następujące składniki:

Taka mieszanka substancji pozwala na błyskawiczne wyeliminowanie podstawowych przyczyn bardzo złego samopoczucia po nadmiernym piciu alkoholu. nawadniając organizm i uzupełniając niedobory witaminowe. Pozwala to na szybką regenerację organizmu i uzyskanie lepszego samopoczucia.

Dlaczego odtruwanie alkoholowe działa błyskawicznie?

Odtrucie jest procedurą działającą natychmiastowo. Spowodowane jest to tym, że substancje niezbędne do zregenerowania organizmu osoby nadużywającej alkoholu podawane są dożylnie. Właściwości kroplówek odtruwających są wszystkim doskonale znane, gdyż są one wykorzystywane w niemalże każdej dziedzinie medycyny od wielu lat. Jest to sprawdzona i bezpieczna metoda gwarantująca uzyskanie lepszego samopoczucia w zaledwie kilka minut. Zwykłe preparaty doustne (stosowane również w leczeniu silnego zatrucia alkoholowego) wchłaniają się zwykle w około 40% co związane jest z budową i funkcjonowaniem przewodu pokarmowego, stąd działają dużo wolniej niż dożylne kroplówki. Procedura jaką jest odtruwanie alkoholowe umożliwia na skuteczne ominięcie tego problemu, gdyż za jego pomocą wszystkie substancje odżywcze podawane są wprost do krwiobiegu, osiągając pełną biodostępność.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu Pacjenta

Dla osób, które walczą z syndromem dnia poprzedniego odtrucie w domu Pacjenta jest opcją niezwykle wygodną. Natomiast dla tych, którzy są w ciągu alkoholowym i próbują walczyć z alkoholizmem odtrucie jest często pierwszym poważnym krokiem przed podjęciem terapii np. w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień lub innym rodzajem terapii uzależnień. Dodatkowo, odtruwanie w domu to przede wszystkim:

Od wielu lat pomagamy naszym pacjentom rozpocząć walkę z alkoholizmem. Zgłaszając się do nas masz gwarancję bezpieczeństwa wykonania procedury oraz całkowitą anonimowość.

Ile czasu trwa odtruwanie alkoholowe?

Wszystko jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy organizm jest inny - u niektórych wystarczy godzina na wykonanie procedury, a u innych dwie. Decydując się na odtruwanie w naszym gabinecie mogą mieć państwo pewność, że będziemy mieć dla Was tyle czasu, ile będziecie potrzebować. W każdym momencie odtruwania będziecie otoczeni odpowiednią opieką, wszystko w atmosferze szacunku i poszanowania godności.

Cennik - odtruwanie alkoholowe Warszawa cena

Odtrucie alkoholowe cena

499złza zabieg

Profesjonalny zabieg

Kroplówki dożylnie

Leki domięśniowo

Dlaczego odtrucie alkoholowe?

  • Natychmiastowa ulga
  • Poprawa samopoczucia
  • Złagodzenie objawów odstawiennych
  • Leki i suplementacja na kolejne dni po odstawieniu alkoholu
  • Przywracanie równowagi organizmu