Odtrucie alkoholowe Warszawa

Detoks alkoholowy
Leczenie uzależnień Warszawa

Detoks alkoholowy jest dobrym sposobem na powrót do życia bez nałogu. Dla wielu osób uzależnionych jest to jedyna metoda, która pozwala pozbyć się nałogu alkoholowego i do niego nie wracać. To bardzo nowoczesny i dość innowacyjny sposób na walkę z alkoholizmem.

Czemu detoks alkoholowy jest dobrym sposobem na walkę z alkoholizmem?

Nałóg alkoholowy jest bardzo trudny do wyleczenia. Wiele osób powraca do dawnych nawyków, a sama psychoterapia często nie daje dobrych efektów, zwłaszcza w przypadku osób, które wielokrotnie powracają do nałogowego picia. Również prowadzenie terapii po ciągu alkoholowym nie ma sensu, ponieważ taka osoba ma wszystkie objawy zatrucia alkoholowego i nie jest w stanie racjonalnie myśleć, ani rozmawiać. Również kilkukrotne odwiedzanie przychodni, w której odbywa się odtrucie alkoholowe nie daje dobrych rezultatów, ponieważ samo zaprowadzenie tam osoby uzależnionej wymaga często nie lada wysiłku ze strony bliskich. Jeśli już uda się to zrobić, to bardzo trudno jest z kolei zaprowadzić taką osobę powtórnie, by np. porozmawiała z terapeutą na temat swoich problemów. Detoks alkoholowy pozwala w jednym dniu przejść zarówno odtrucie alkoholowe, jak również poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego oraz przejść pierwszą rozmowę z psychoterapeutą, który pomoże znaleźć rozwiązanie na problemy oraz znajdzie sposób radzenia sobie z emocjami.

Detoks alkoholowy – dlaczego jest ważny?

Pierwszym etapem jest odtrucie alkoholowe. Pozwala ono oczyścić organizm osoby uzależnionej z nadmiaru toksyn, przez co może poczuć się znacznie lepiej, a także pozbyć się nieprzyjemnych objawów zarówno zatrucia alkoholowego, jak również głodu alkoholowego. Polega on na podaniu przez ratownika medycznego trzech kroplówek, z których jedna zawiera w sobie glukozę, mającą na celu wyrównanie poziomu cukru we krwi, a drugiej z solą fizjologiczną, która z kolei dostarcza niezbędnych minerałów, które zostały wypłukane wraz z alkoholem z organizmu, trzecia uzupełnia niedobory elektrolitów w organizmie. Niestety zatrucie alkoholowe daje nam bardzo nieprzyjemne objawy. Są nimi m.in. ból głowy, ale również drżenie mięśni oraz ból mięśni i zawroty głowy. Pojawia się również niepokój i bardzo często nudności. Taki stan nie będzie pozwalał na podjęcie sensownej i profesjonalnej terapii. Dzięki detoksowi alkoholowemu można pozbyć się wszystkich tych objawów i przywrócić organizm do dawnej równowagi. Podanie kroplówek znacznie usprawni nawodnienie organizmu, a z kolei glukoza znacznie wzmocni organizm. W razie potrzeby w trakcie detoksu alkoholowego podawane są również leki uspokajające oraz przeciwbólowe, dzięki czemu odtruwanie jest znacznie mniej uciążliwe.

Wszywka alkoholowa – Esperal

Wszywka alkoholowa jest sposobem na pozbycie się problemu, który często dotyka wiele osób uzależnionych. Chodzi o szybki powrót do dawnych nawyków, przez co zarówno odtrucie alkoholowe, jak również terapia z psychologiem nie dają większych skutków. Niestety w przypadku bardzo zaawansowanej choroby alkoholowej istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że silna wola niestety nie wygra i osoba uzależniona powróci do swojego nałogu bardzo szybko. Często nawet po roku abstynencji wiele osób wraca do alkoholu, jako ucieczki przed problemami dnia codziennego. Terapia nie daje zbyt wielu efektów w momencie, kiedy głód alkoholowy jest silniejszy. Rozwiązaniem jest dość drastyczna, ale bardzo skuteczna terapia awersyjna. Polega ona na umieszczeniu pod skórą pacjenta Esperalu, inaczej disulfiramu w celu zahamowania rozkładania się alkoholu w organizmie. Za metabolizm alkoholu odpowiada wątroba, która rozkłada go na nieszkodliwy dla nas kwas. W ten sposób usuwany jest z organizmu. Disulfiram jest lekiem, który znacznie hamuje ten proces, przez co toksyczny dla nas alkohol pozostaje w krwioobiegu. Nawet przy spożyciu znikomej ilości alkoholu pojawiają się po około 10 minutach takie objawy, jak ból głowy oraz mięśni, drżenie mięśni, uczucie strachu, kołatanie serca, silne nudności oraz wymioty oraz problemy z koncentracją oraz równowagą. Wszywka alkoholowa ma na celu sprawić, że osoba uzależniona spojrzy na alkohol jako na truciznę i nie będzie już kojarzyła go z pozytywnymi odczuciami. Również zmniejsza on ryzyko, że alkoholik wpadnie w ciąg alkoholowy i będzie mu wtedy jeszcze ciężej wrócić do trzeźwości. Również Esperal przeciwdziała dalszym zniszczeniom, jakie alkohol wyrządza organizmowi osoby uzależnionej. Wszywka alkoholowa jest umieszczana pod skórą osoby uzależnionej, najczęściej na łopatce lub pośladku w miejscu niewidocznym. Do zaszycia rany po zabiegu używane są szwy rozpuszczalne, co jest bardzo wygodne i komfortowe. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i wykonywany jest przez lekarza chirurga w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent dostaje wytyczne co do dalszego postępowania.

Psychoterapia i jej działanie w leczeniu alkoholizmu

Detoks alkoholowy jest bardzo kompleksowy, przez co również bierze pod uwagę psychikę osoby uzależnionej. Terapia ma na celu pomóc osobie uzależnionej od alkoholu wyjść z nałogu, a także zrozumieć dlaczego ten nałóg jest bardzo dla niej zgubny. Psychoterapia ma na celu również zawrócenie uwagi na szkodliwość alkoholu oraz wytłumaczenie osobie uzależnionej, dlaczego warto zerwać z nałogiem. Możliwe jest również odnalezienie przyczyny powstania choroby alkoholowej, która często rodzi się z frustracji oraz braku perspektyw na nowe i znacznie bardziej ciekawe życie. Również ogromnym problemem jest ukryty gniew lub żal, a także niezrozumienie dla swoich emocji i potrzeb. Czasem osoba uzależniona mocno cierpi psychicznie, a w alkoholu odnajduje zgubne i chwilowe ukojenie dla swoich obaw i lęków. Osoby uzależnione powinny mieć również wsparcie swoich bliskich, dzięki czemu będą mogły znacznie lepiej przejść przez odwyk i mają większą szansę na wyjście z nałogu.

Detoks alkoholowy gwarantuje skuteczne i holistyczne podejście do problemu alkoholowego. Dzięki wykwalifikowanej kadrze ratowników medycznych oraz lekarzy, leczenie alkoholizmu jest bardzo skuteczne, a przede wszystkim zajmuje mniej czasu. Podczas pakietu 24 godzinnego, zapewniona jest opieka zarówno ratowników medycznych, pielęgniarki, jak również lekarza i psychoterapeuty. Później możliwa jest dalsza terapia i rozmowa z psychologiem, w celu zrozumienia swoich problemów. Można dzięki spotkaniom zyskać siłę do walki z nałogiem oraz znacznie zwiększyć swoje poczucie własnej wartości.

Cennik - detoks alkoholowy Warszawa cena

Detoks alkoholowy cena

2,000złza zabieg

Profesjonalny zabieg

Dlaczego detoks alkoholowy?

  • Natychmiastowa ulga
  • Poprawa samopoczucia
  • Złagodzenie objawów odstawiennych
  • Leki i suplementacja na kolejne dni po odstawieniu alkoholu
  • Przywracanie równowagi organizmu