Menu

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Po zakończeniu terapii w naszym będziesz mógł dołączyć do grona pacjentów, którzy odzyskali kontrolę nad swoim życiem i teraz na nowo kształtują swoje życie bez nałogów. Nasza terapia uzależnień jest skuteczna w przypadku osób uzależnionych nie tylko od alkoholu, lecz również od narkotyków. Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień położony jest w zielonej okolicy, a my stosujemy tylko sprawdzone metody terapeutyczne. W odróżnieniu od innych placówek oferujemy całodobową opiekę psychologiczną i medyczną, dostosowaną do potrzeb każdego zgłaszającego się do nas pacjenta. Zadzwoń pod nasz całodobowy numer, aby dowiedzieć się więcej o terapii i uzyskać pomoc w rozpoczęciu nowego życia w trzeźwości.

Leczenie alkoholizmu – kompleksowa terapia uzależnień

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje szeroki wachlarz usług, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę. Nasze usługi obejmują zakwaterowanie w bezpiecznym dla uzależnionego środowisku, specjalistyczne leczenie alkoholizmu, odwyk narkotykowy, całodobowe bezpieczeństwo oraz bezpłatne konsultacje dla rodzin pacjentów, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Ośrodek Leczenia Uzależnień – nowoczesna i komfortowa infrastruktura

Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje nowoczesne, komfortowe i piękne warunki leczenia. W naszej placówce poczujesz spokój ducha i odzyskasz harmonię, tak potrzebną podczas całościowej terapii alkoholowej. Ponieważ ośrodek jest otoczony przez naturę, staramy się wykorzystywać również jej lecznicze właściwości. Odzyskasz dobre samopoczucie relaksując się w ogrodzie, Twój sen na pewno będzie spokojny w przytulnym pokoju, dodatkowo oferujemy zdrowe posiłki (możliwość dostosowania indywidualnej diety pod pacjenta) i bliskość naszych terapeutów zawsze wtedy kiedy tego potrzebujesz. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień jest prawdziwym sanktuarium dla duszy i ciała.

Terapia uzależnień pod okiem najlepszych specjalistów

Nasi lekarze i terapeuci zapewnią pacjentom bezpieczeństwo zarówno podczas detoksu (który jest pierwszym krokiem w walce z alkoholizmem) i kompleksowej terapii, przeprowadzając w razie konieczności niezbędne badania i podając bezpieczne leki. Najlepsi psychologowie i psychoterapeuci przyjmujący w naszej placówce zapewnią najwyższej jakości, zindywidualizowane leczenie alkoholizmu w środowisku, które skutecznie pomoże odzyskać pewność siebie oraz wykształcić u uzależnionego samokontrolę, tak bardzo istotną po wyjściu z zamkniętej placówki aby móc żyć w całkowitej abstynencji.

Leczenie alkoholizmu – jak mogę rozpoznać, że jestem uzależniony?

Zazwyczaj trzy z poniżej wymienionych punktów klasyfikują osobę jako „alkoholika”. Osoby uzależnione:

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – wsparcie po zakończeniu terapii

Zdajemy sobie sprawę, że leczenie alkoholizmu może trwać nawet całe życie. Jednak decydując się na odwyk alkoholowy w naszej placówce nie porzucimy Cię tuż po jej opuszczeniu. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował pomocy, możesz liczyć na to, że po zakończeniu leczenia zapewnimy Ci potrzebne wsparcie. Zgłosić się mogą do nas również Twoi najbliżsi, jeżeli tylko będą tego potrzebować. Wspólnie pokonamy ten nałóg i pomożemy Wam wytrwać w trzeźwości.

Podczas terapii uzależnień w naszej placówce specjalistyczny zespół psychoterapeutów, terapeutów uzależnień oraz personel medyczny monitoruje stan zdrowia uzależnionego przez 24 godziny na dobę. Zapewniamy także terapię dla osób współuzależnionych. Oferujemy skuteczne leczenie uzależnień podczas kilkutygodniowej terapii indywidualnej lub też grupowej.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – oferujemy skuteczne leczenie alkoholizmu

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje szereg usług dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Zapewniamy leczenie zarówno najcięższych uzależnień, takich jak alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, jak i terapię dla współuzależnionych. Oferujemy bezpieczny detoks alkoholowy i odwyk narkotykowy. Terapia w naszym Ośrodku jest połączeniem psychoterapii indywidualnej i grupowej, w której wykorzystuje się wiele najskuteczniejszych technik i metod. Osobom uzależnionym proponujemy nie tylko dobrze poznane metody leczenia poznawczo-behawioralnego, lecz także psychoterapię psychodynamiczną, tak bardzo skuteczną podczas leczenia uzależnień.

Leczenie uzależnień Warszawa

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień gwarantuje leczenie dla wszystkich członków rodzin pacjentów uzależnionych od alkoholu lub narkotyków. Do leczenia uzależnień podchodzimy z perspektywy holistycznej, która obejmuje nie tylko leczenie samego pacjenta, lecz także jego rodzinę. Wiemy jak ciężko jest osobom żyjącym z nałogowcem pomagać mu w terapii alkoholowej, natomiast całościowy proces zdrowienia osoby uzależnionej jest wspomagany przez osoby najbliższe. Stąd warto również na ten aspekt w terapii alkoholowej zwrócić uwagę. Niejednokrotnie to właśnie rodzina alkoholika skłania go do podjęcia decyzji o leczeniu. W rezultacie dysfunkcyjne wzorce rodzinne można zmienić i wszyscy członkowie rodziny stopniowo wracają do zdrowia.

Leczenie alkoholizmu - co możesz zrobić, aby zapobiec nawrotowi choroby?

Najlepszym sposobem na uniknięcie nawrotu jest systematyczna praca nad sobą po wyjściu z zamkniętego Ośrodka. Jeśli korzystałeś z profesjonalnej terapii alkoholowej, możesz powtórzyć ćwiczenia lub zapoznać się z literaturą dotyczącą tematyki uzależnień, w której polecane jest mnóstwo rad i zaleceń dla „trzeźwych alkoholików”. Twoja samoocena i samoświadomość mają znaczący wpływ na to, w jaki sposób będziesz funkcjonował po wyjściu z placówki. Możesz także spróbować pracy z ciałem, takiej jak joga i medytacja, które pomoże Ci obserwować swoje ciało, zrozumieć swoje potrzeby i uwolnić napięcia, które często towarzyszą podczas procesu wychodzenia z uzależnienia, nieważne czy było to uzależnienie od alkoholu, czy narkotyków.

Metody te mogą pomóc w zachowaniu tzw. zimnej krwi, jeśli masz trudności z utrzymaniem pozytywnego nastawienia w walce z nałogiem. Kończąc specjalistyczną terapię uzależnień w naszym Ośrodku posiadłeś z pewnością niezbędną wiedzę i masz mocno zakorzeniony mechanizm samokontroli oraz dużo wewnętrznej motywacji w walce z nałogiem i utrzymaniem całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych po wyjściu z placówki. Najlepszą osobą, która może pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach (a takie również niestety się zdarzają), jest jednak specjalista. Dlatego nie bój się prosić o pomoc. Nie jest to znak, że ponosisz porażkę, ale że jesteś na drodze do sukcesu. Rozpoznanie własnych słabości to znak, że jesteś silny, opanowany i zmotywowany. Jeśli czujesz potrzebę pomocy, możesz udać się do terapeuty, aby kontynuować terapię uzależnień, bądź zgłosić się ponownie do naszego Ośrodka w celu konsultacji, uzyskania koniecznych rad, wsparcia i pomocy.